Birželio 19 d. savo unikalų bėgimo žygį pradėjo Lietuvos bėgikas Aidas Ardzijauskas. 42 metų Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys 2 val. nakties iš starto vietos Los Andžele pradėjo 5000 kilometrų (3100 mylių) bėgimą iki Niujorko. 
Šią sunkiai įsivaizduojamą užduotį Aidas Ardzijauskas tikisi įveikti per 45 dienas ir kartu tapti Gineso rekordo autoriumi. 
Per pirmąsias keturias bėgimo dienas Aido bėgimo trasoje laukė nemaži išbandymai: numatytą bėgimo maršrutą teko pakoreguoti dėl kelio remonto darbų ar paklydimų nuo numatyto kurso. Vis dėlto didžiausiu sportininko priešu tapo alinantis Kalifornijos karštis. Dėl šios priežasties A.Ardzijauskas, kiekvienąkart savo bėgimą pradeda naktimis. 
“Net nesitikėjau, kad manęs lauks toks rimtas iššūkis. Bėgu tiek, kiek leidžia oro sąlygos. Kai dieną temperatūra pasiekia 38 laipsnius, bėgti tampa neįmanoma, mano bėgimą taip pat apsunkina itin kalvotos trasos vietos. Reikia, kad kūnas priprastų prie tokių karščių. Bėgant visi rūbai tiesiog prilimpa prie kūno, tad tenka daryti pertraukėles.” – savo prisiminimais iš trasos dalinosi Aidas.
Nepaisant užklupusių sunkumų, Aidas per parą bėgdamas po 10-14 valandų sugeba įveikti beveik po tris (!) tradicinius maratonus, o tai yra apie 120-150 kilometrų ir žingsnis po žingsnio artėja link savo svajonės įgyvendinimo. Nors priešaky dar laukia ilgas ir daug jėgų pareikalausiantis kelias, lietuvis tikisi pasiekti Niujorką numatytu laiku ir savo žygdarbiu patekti į Gineso rekordų knygą. 
Per savo unikalų bėgimą nuo vakarinės iki rytinės JAV pakrantės, lietuvis sieks perbėgti 11 JAV valstijų – California (CA), Arizona (AZ), New Mexico (MN), Oklahoma (OK), Missouri (MO), Illinois (IL), Indiana (IN), Ohio (OH), Pennsylvania (PA), Maryland (MD) and New York (NY) ir visa tai sudarys sunkiai įsivaizduojamą 5000 kilometrų arba 3100 mylių distanciją. 
Pirmąją šio ilgalaikio maršruto stotelę, nuo starto vietos Los Andžele (CA) iki Arizonos (AZ) valstijos sienos A.Ardzijauskas jau sugebėjo įveikti per pirmąsias šešias bėgimo dienas.
Kiekvienoje iš minėtų valstijų visi bėgimo mėgėjai turi galimybę bėgti kartu su Aidu ir padėti sportininkui įgyvendinti savo tikslą. Sportininko bėgimo vietą galima sekti facebook puslapyje – “Echo Life Style LA-NY”.
A.Ardzijauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu bėgiku, kuris savo pavardę įrašytų į Gineso rekordų knygą. Pasaulinės rekordus fiksuojančios agentūros atstovai, jau prasidėjus bėgimui, fiksuoja šį neeilinį Lietuvos bėgiko žygdarbį.
A.Ardzijauskas, jau apibėgęs Gibraltarą, Vatikaną, Lietuvą, pernai įveikęs 3500 kilometrų ir savo bėgimu apjuosęs Baltijos jūrą, dabar meta dar vieną iššūkį žmogaus galimybėms.
Be abejo, šis unikalus ir daug fizinių jėgų pareikalausiantis A.Ardzijausko bėgimas neįvyktų be tvirtos rėmėjų paramos. Sunkiame bėgimo kelyje sportininkui sėkmės linkėjo ir svaria pagalba prisidėjo Čikagoje įsikūrusios kompanijos – “Baltic Auto Shipping”, “Tower Communications Experts”, “Food Depot International”, “Kunigaikščių Užeiga”, “Goodwill Financial” bei Los Angeles lietuviai. 
Kviečiame ir kitus asmenis ar kompanijas pagal galimybes prisidėti prie bėgiko sėkmės. Jūsų parama labai prisidėtų prie Lietuvos bėgiko svajonės išsipildymo!
Čekius JAV galima rašyti “California Lithuanian Credit Union” vardu ir siusti šiuo adresu: 2806 Santa Monica Blvd., Santa Monica, CA 90404, Aidas Ardzijauskas.