Jau praeitame įraše minėjau, kad parašysiu atskirą straipsnį apie bėgimo batelių pirkimą. Juk jie yra tiesiog būtini pradedant bėgioti! Kodėl bėgimo bateliai tokie svarbūs? Todėl, kad jie saugo mūsų sąnarius ir stuburą nuo didelių apkrovimų ir traumų, kai bėgiojame. Tuo pasirūpina batelių paduose esančios specialios medžiagos (Asics bateliuose – gelis, Adidas – speciali guma (Boost), Mizuno – plokštelės kaip automobilių lingės ir t.t.), kurios amortizuoja kojų smūgius, kai bėgame.

SportPoint 1

Štai taip atrodo bėgimo batelių pasirinkimas „SportPoint“ parduotuvėje. Čia dar visi netilpo :)

Bėgimo batelius patartina pirkti specializuotoje bėgimo prekių parduotuvėje. Ten ne tik paklaus Jūsų kojos dydžio, bet ir ją tiksliai pamatuos, kartu patikrins, ar nesate pilnapadis, pėdos plotį bei ant bėgimo takelio pažiūrės, kaip bėgdami statote kojas (nuo to ir nuo pėdos formos priklauso, ar Jums reikia specialių stabilių batelių su prilaikymu).

Beje, batelius rekomenduojama pirkti maždaug pusę dydžiu didesnius, nei įprasta. Juk bėgant ilgesnius atstumus, koja pradeda brinkti ir batai gali pradėti spausti o vėliau ir trinti. Dažniausiai pritrinami pirštai ir tarppirščiai, rečiau  – užkulniai. Labai retai pritrynimų ir pasitaiko šonuose ties skliautu ar kulno vidinėje bei išorinėje pusėje. Ar batų dydis tinka, geriausia išbandyti pritūpus su matuojamais batais: tuomet pirštai maksimaliai pasislenka į batelių priekį ir jei jų vis dar nespaudžia ir netrina – puiku, batus galima pirkti!

Brannock Device

Specialiu įrenginiu „Brannock Device“ Jums tiksliai pamatuos kairės ir dešinės pėdos ilgį, plotį bei kelties aukštį.

Aš savo pirmuosius bėgimo batelius pirkau specializuotoje bėgimo prekių parduotuvėje „SportPoint“ (Smolensko g. 19, Vilnius). Kartu pasikviečiau ir profesionalų bėgiką ir puikų patarėją bėgimo klausimais Aidą Ardzijauską. Jau prieš atvažiuojant nusprendėme, kad man reikia vadinamųjų Trail tipo batelių (skirtų bekelei), nes planuoju bėgioti miškais bei gruntu. Kaip jau minėjau ankščiau, būtent tokiais maršrutais rekomenduojama bėgioti pradedantiesiems.

Nelabai mėgstu spalvotų batelių, todėl į akis iškart krito modelis „Adidas RSP TRAIL 21 GTX“ (žr. nuotr. viršuje), juolab, kad jiems tuo metu akcija buvo (70 Eur). Gana agresyviai atrodantys tamsūs batai su kukliais oranžiniais akcentais ir visai nekukliu ta pačia spalva papuoštu grubiu padu. Batelių šonai apsiūti tvirta apsaugine medžiaga bei „Gore Tex“ membrana, kuri efektyviai išgarina drėgmę iš vidaus, tačiau nepraleidžia jos iš išorės. Puikūs bateliai bėgioti bekele bet kokiu oru! Užsidėjau, truputį pabėgėjau ant bėgimo takelio ir nusprendžiau pasirinkti būtent šiuos.

Begu ant takelio su Adidas

Bėgu su savo naujais „Adidas“ ant bėgimo takelio „SportPointe“.

Prie batelių Aidas rekomendavo įsigyti ir specialias bėgimo kojines, nes pasak jo, jos priglunda prie kojos lyg antra oda, aptempia pėdą ir ją saugo nuo išorės pažeidimų. Kadangi kojinėse nieko nenusimanau, Aidas pats parinko „Asus Nimbus Socks“ modelį už 16 eurų (žr. tą pačią nuotrauką viršuje). Nepigu, bet sakė tikrai geros, pats naudoja, tad labai ir nesiginčijau. Jos tvirtos, su paminkštinimais svarbiausiose vietose (apsaugo nuo nutrynimų) bei yra skirtingos kairei ir dešinei kojai. Taip, ar pastebėjote, kad mūsų pėdos yra skirtingos, skirtingai nei mano daugelis kojinių gamintojų?! :) Bėgimo bateliai ir kojinės iš viso man kainavo 86 eurus. Visu kitu (aprangą, kepurę ir t.t.) kol kas pasirūpinau iš to, ką turėjau, kad nereikėtų iškart daug išlaidauti. Dabar jau manęs niekas nesustabdys!

Kitame įraše planuoju papasakoti, kaip man sekėsi pradėti bėgioti. Taigi, iki susirašymo!

pradedantis bėgikas Donatas Noreika