Amerikiečių kompanija „New Balance Athletic Shoe, Inc“, geriau žinoma kaip tiesiog „New Balance“, buvo įkurta 1906 metais (tuomet ji vadinosi „New Balance Arch Support Company“). Pradžioje ji gamino batų specialius įdėklus į batus, kurie leisdavo pasiekti geresnį pėdos balansą ir komfortą bate. Įdomu, kad šių įdėklų dizainą įkvėpė viščiuko koja, kuri, kaip ir šios kompanijos batų įdėklai, turi tris atramos taškus.

1960-tais metais „New Balance“ pristatė savo bėgimo batelius „Trackster“. Tai pirmieji bėgimo bateliai, kurie buvo parduodami skirtingo pločio (įvairių pločių pėdoms). „New Balance“ gamina batelius ne tik bėgimui, bet ir vaikščiojimui, žygiams, krepšiniui, tenisui, golfui ir net kasdieniam nešiojimui. Nuo kitų batelius gaminančių kompanijų, „New Balance“ išsiskiria tuo, kad vis dar priklauso privatiems savininkams. Be to, visa šios kompanijos produkcija gaminama tik JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Palyginimui, 99 procentai JAV parduodamos sportinės avalynės yra gaminama Kinijoje, Tailande ar Vietname.

new balance steve jobs

„Apple“ kompanijos įkūrėjas Steve Jobs su „New Balance“ bateliais

Ko gero žymiausi „New Balance“ bateliai – „577”, kurie yra gaminami išlaikant senas tradicijas rankomis, Didžiosios Britanijos gamykloje Flimby. Nenuostabu, kad šiuos batelius pamėgo įžymybės: Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston, Tom Cruise ir net „Apple“ kompanijos įkūrėjas Steve Jobs, kuris su „New Balance“ bateliais išeidavo į sceną pasauliui pristatinėti naujų „iPhone“, „iPad“ ir kitų technikos naujovių. Su „New Balance“ bateliais šiuo metu bėga ir lietuvis Aidas Ardzijauskas, per 46 dienas bandantis įveikti 3100 mylių per visas Jungtines Amerikos Valstijas, nuo Ramiojo iki Atlanto vandenyno, ir taip pasiekti naujo Gineso rekordą!

Įsigyti „New Balance“ bėgimo batelius galite „SportPoint“ parduotuvėje”.

Stebėti įspūdingą lietuvio Aido Ardzijausko bėgimą per JAV galite šiame facebook puslapyje.

 

Donatas Noreika