5000 kilometrų (3100 mylių), apie 2 mėnesius truksiantis kvapą gniaužiantis bėgimas nuo Los Andželo iki Niujorko, kertant 11 JAV valstijų – tokią sunkiai įsivaizduojamą užduotį sau iškėlė Gineso rekordo siekiantis lietuvis bėgikas Aidas Ardzijauskas.
Savo, o kartu ir žmogaus galimybių ribas nutaręs įvertinti 42 metų Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys bėgime nuo Los Andželo iki Niujorko pasiryžęs įgyvendinti savo amerikietišką svajonę – perbėgti Šiaurės Amerikos žemyną nuo vienos JAV pakrantės iki kitos ir įveikti daugiau nei 5000 km maršrutą nuo Los Andželo iki Niujorko.
A.Ardzijauskas, jau apibėgęs Gibraltarą, Vatikaną, Lietuvą, pernai įveikęs 3500 kilometrų ir savo bėgimu apjuosęs Baltijos jūrą, dabar meta dar vieną iššūkį žmogaus galimybėms.
Superunikalus lietuvio bėgimas prasidės jau birželio 19 d. Los Andžele, o finišas Niujorke numatytas rugsėjo 27 d. Per daugiau nei 2 mėnesius truksiantį bėgimą lietuvis ugniagesys-gelbėtojas aplankys 11 JAV valstijų – bėgdamas Aidas kirs Los Angeles (LA), Arizona (AZ), New Mexico (MN), Oklahoma (OK), Missouri (MO), Illinois (IL), Indiana (IN), Ohio (OH), Pennsylvania (PA), Maryland (MD) and New York (NY) ir visa tai sudarys sunkiai įsivaizduojamą 5000 kilometrų arba 3100 mylių distanciją.


Bėgikas laukia tautiečių palaikymo
Nenumaldomai artėjant istoriniam bėgimui, kelis mėnesius su savo ištverme kovosiančiam A.Ardzijauskui labai reikalinga finansinė parama. Sportininkas kreipiasi į JAV gyvenančius tautiečius ir viliasi, kad jie išties jam finansinės pagalbos ranką. Tapdami šio projekto partneriais ir rėmėjais jūs įvairiais būdais galėsite pareklamuoti savo verslą. Dėl rėmimo/reklamos galima kreiptis tiesiai pas patį bėgiką A.Ardzijauską (Tel. Nr. +370 698 09044, E-mail: aidas.running.club@gmail.com) Jūsų parama labai prisidėtų prie Lietuvos bėgiko svajonės išsipildymo!
Kiekvienoje valstijoje ir kiekviename mieste visi bėgimo mėgėjai turės galimybę ne tik bėgti šalia Aido ir taip prisidėti prie bėgimo nuo Los Andželo iki Niujorko, bet ir projekto metu padėti sportininkui įgyvendinti savo tikslą. Visi bėgimo mėgėjai kviečiami registruotis El. paštu: volunteers@echolifestyle.com
A.Ardzijauskas sieks tapti pirmuoju lietuviu sėkmingai įveikusiu vakarinę ir rytinę JAV pakrantes jungiančią distanciją. Be to, Lietuvos bėgikas sieks atskleisti neribotas žmogaus galimybes ir atstumą nuo Los Andželo iki Niujorko įveikti greičiau, nei tai padarė 2011 m. bėgimo laimėtojas.
Jei tai pavyktų įgyvendinti, Aidas savo pavardę įrašytų į Gineso rekordų knygą. Pasaulinės rekordus fiksuojančios agentūros atstovai žada fiksuoti ir įamžinti šį neeilinį Lietuvos bėgiko žygdarbį.
Aidas jau yra nubėgęs per 50 tūkst. kilometrų, įveikęs 17 klasikinių maratonų, aštuonis kartus dalyvavęs 100 km bėgimuose. 2012 m. metais A.Ardzijauskas apibėgo Lietuvą: per 24 dienas vyras nubėgo 1200 km. Praėjusiais metais vilnietis apibėgo ir Baltijos jūrą. Tuomet bėgiko kelionė truko 45 dienas, per kurias jis nubėgo 3263 km.

Aidas Ardzijauskas