Ko reikia norint pradėti bėgioti? Visų pirma – noro ir valios. Tačiau to neužtenka: juk pradedant bėgioti tenka įsigyti bent minimalią bėgimui skirtos įrangą: batelius, aprangą, įvairius aksesuarus. Šiame įraše trumpai apžvelgsime, ko gali prireikti bėgikui, o vėlesniuose „Runnerpatch.lt“ straipsniuose išsamiai panagrinėsime, kaip išsirinkti kiekvieną iš šių naudingų daiktų.

Bateliai

bateliai
Tai svarbiausias bėgiko aksesuaras. Kodėl? Todėl, kad jis tausoja sveikatą. Juk bėgimo metu kiekvieną kartą statydami koją patiriame smūgius, dėl kurių gali sudėvėti kelio sąnariai ar net stuburo slanksteliai. Specialiai bėgimui skirti batelių paduose yra paminkštinimai, sugeriantys šiuos smūgius. Taigi, jei pradėjome bėgioti ir tausojame savo sveikatą, bėgimo bateliai – tiesiog būtini. Apie tai, kaip juos pasirinkti, skaitykime jau kitame, greitai pasirodysiančiame šios serijos straipsnyje. Atminkime, kad batai tinkamai netarnaus, jei kartu nenaudosime specialiai jiems pritaikytų kojinių.

Apranga

apranga
Bėgti galime ir paprastais marškinėliais bei trumpikėmis. Tačiau, pavyzdžiui, medvilniniai drabužiai nėra tinkami bėgimui: juk sušlapę jie gerokai pasunkėja, be to, gali net iki kraujo pritrinti įvairias kūno vietas, pavyzdžiui, spenelius. Todėl pradėjus rimtai bėgioti, verta įsigyti specialiai bėgimui pritaikytą aprangą. Paprastai ji yra sintetinė, todėl žymiai greičiau išgarina prakaitą, nedaug sveria bei mažiau trina kūną. Parduotuvėse galime įsigyti jau paruoštų bėgimui komplektų arba susirinkti juos patys iš norimų dalių. Atkreipkime dėmesį, kad vasarai ir žiemai skirta bėgimo apranga gerokai skiriasi.

Aksesuarai

aksesuarai
Turbūt nenorime, kad bėgant nuo saulės perkaistų ar nuo lietaus sušlaptų mūsų galva. Todėl verta įsigyti specialiai bėgikams skirtus galvos apdangalus. Taip pat naudinga turėti specialius akinius, kurie apsaugos mūsų akis nuo ultravioletinių spindulių bei vabzdžių. Pravers ir daugybė smulkių aksesuarų: gertuvės, dėklai, šviesą atspindinčios liemenės ir t.t.

Statistika

statistika
Jei norime jausti didesnę motyvaciją bėgioti bei siekti vis geresnių rezultatų, pasirūpinkime bėgimo statistika. Ją fiksuoti galime įsigiję specialų laikrodį arba panaudoję tam turimą mobilųjį telefoną: tereiks į jį įsidiegti vieną iš statistikos programėlių. Laikrodžius ir bėgikams skirtas programėles taip pat aptarsime vėlesniuose straipsniuose.

Sėkmės renkantis savo bėgimo ekipuotę!

 
Donatas Noreika