Liepos 11 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vyko spaudos konferencija, kurioje buvo pristatytas dar vienas Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesio gelbėtojo Aido Ardzijausko iššūkis – bėgimas Baltijos pajūriu „Running The Baltic Seaside ECHO Lifestyle“. Pernai A. Ardzijauskas per 24 dienas apibėgo Lietuvą ir įveikė per 1 tūkst. kilometrų, o šią vasarą ugniagesys yra pasirengęs apibėgti Baltijos jūrą.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Audrius Čiuplys ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Rimantas Steponavičius.

Pristatydamas ugniagesį gelbėtoją A. Ardzijauską, A. Čiuplys kalbėjo: „Manau, niekam nekyla abejonių, kad ugniagesiai gelbėtojai kiekvieno budėjimo metu susiduria su situacijomis, kai reikia ne tik jų profesionalumo, žinių, bet ir fizinės ištvermės. Tokie iššūkiai kaip Aido kelia pagarbą ne tik jo kolegų akyse, bet susilaukia ir atgarsio visuomenėje. A. Ardzijauskas, dalyvaudamas šiame bėgime, taip pat populiarina ir ugniagesio gelbėtojo profesiją, kelia mūsų tarnybos prestižą. Jo užmojis – labai drąsus ir neįtikėtinas, mes negirdėjome tokio atvejo, jog vienas žmogus būtų apibėgęs Baltijos jūrą.“

Pasak A. Ardzijausko, jis nusprendė pabandyti apibėgti Baltijos jūrą siekdamas atskleisti žmogaus galimybes, populiarinti bėgimą ir sveiką gyvenimo būdą,  ugniagesio gelbėtojo profesiją, garsinti Lietuvos vardą jos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu. „Šio bėgimo metu bus įdomu susipažinti ir su kitų šalių ugniagesiais, pasidomėti, kaip jie gyvena, dirba, sportuoja, grūdina savo ištvermę. Kasdien prie manęs galės prisijungti ir bėgti visi norintys. Jeigu viskas pavyks kaip suplanuota, su manimi kartu vyks savanorių komanda, kurioje yra jauni, ambicingi ir nebijantys iššūkių žmonės. Svarbiausias dalykas norint patekti į šią komandą yra būti geros nuotaikos, nes nuo jos labai daug priklauso. Kai pavargusį nuo bėgimo pasitinka linksmi veidai, net ir nuovargis tampa mažesnis. Šiam bėgimui esu seniai pasirengęs: iš viso esu nubėgęs apie 50 tūkst. kilometrų, pernai aplink Lietuvą nubėgau1200 kilometrų, septynis kartus bėgau iš Nidos į Būtingę, keturis kartus – aplink Balatono ežerą, tris kartus iš Vilniaus nubėgau į Taliną. Aš žinau, kad galiu tai įveikti,“ – susirinkusius žurnalistus patikino A. Ardzijauskas.

Ugniagesys gelbėtojas planuoja bėgti per 9 Europos valstybes ir įveikti 3250 kilometrų. Šio unikalaus bėgimo metu jis ketina aplankyti Latviją, Estiją, Rusiją, Suomiją, Švediją, Daniją, Vokietiją ir Lenkiją. Aidas startuos šių metų rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje, Teatro aikštėje (Teatro g.), finišuos rugsėjo 14 d. ten pat. Pirmasis didesnis sustojimas – Ventspilyje. Bėgimo metu 11 miestų planuojama rengti spaudos konferencijas, vyks kiti susitikimai. Per dieną jis ketina nubėgti apie 80 kilometrų, poilsio dienų nenumatoma.

Pasak A. Ardzijausko, bėgant sunkiausios būna 2, 14, 28 ir 40 dienos. „Pirmą dieną kūnas gauna tiek adrenalino, kad nesijaučia nuovargio. Antrąją jo jau pritrūksta ir bėgti tampa sunku. 14 dieną pavargsti psichologiškai, 28 – pusė kelio, pradedi galvoti, kad dar tiek pat liko, 40 dieną pradedi galvoti apie namus, bet dar likusios 5 dienos…“ – savo patirtimi dalijosi Aidas.

Nuo Klaipėdos iki Būtingės, per Latviją ir Estiją Aidas bėgs dviračių takais. Suomijoje, Danijoje, Švedijoje ir Vokietijoje palei greitkelius irgi yra dviračių takai. Keliu bėgs tik su atšvaitais ir prieš automobilių eismą. Tamsiuoju paros metu bėgti neketina. Jau dabar žinoma, kad Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje prie Aido prisijungs šių šalių bėgikai, Švedijoje kartu su Aidu planuoja bėgti ir Lietuvos ambasadorius Švedijoje.

Paklaustas, ką apie jo bėgimą mano žmona, Aidas sakė, jog ji bėgimui neprieštarauja, tačiau prieš tokius didelius projektus nesako nei prieš, nei už. Ką jis pats galvoja? „Manau, jog po daugelio metų sėdėdamas prie židinio ar čiurlenančio vandens labai gailėčiausi, kad negaliu grąžinti laiko ir padaryti tai, kam nesiryžau. Todėl reikia viską daryti dabar. O kaip sakė garsus bėgikas Piotras Silkinas, viską reikia pasiekti iki 50 metų,“ – tuo įsitikinęs ir Aidas. Beje, jam jau 42-eji.

Ugniagesiu gelbėtoju A. Ardzijauskas dirba nuo 1994 m. Bėgioti pradėjo 1980-aisiais. Jis yra nubėgęs jau daugiau nei 50 tūkst. kilometrų. Aidas yra apibėgęs tris valstybes – Vatikaną, Gibraltarą ir Lietuvą, įveikęs 17 klasikinių maratonų, 8 kartus dalyvavęs 100 kilometrų bėgimuose, 6 kartus – 101 kilometro, 3 kartus – 50 kilometrų, 2 kartus – 6 valandų bėgimuose. 24 valandų bėgime Aidas yra įveikęs 219 kilometrų, 7 kartus dalyvavo daugiadieniuose bėgimuose. Daugelyje maratonų jis yra užėmęs prizines vietas, iškovojęs daugybę apdovanojimų. Per metus A. Ardzijauskas  nubėga apie 5000 km, vidutiniškai po 17 km kasdien.

Viso bėgimo Baltijos pajūriu „Running The Baltic Seaside ECHO Lifestyle“ metu bus renkamos aukos žuvusių ugniagesių šeimoms paremti.

http://www.vpgt.lt